LAKIERNIA PROSZKOWA 

MK-King Lakiernia Proszkowa

+48 796 348 958 

Piaskowanie, szkiełkowanie, antykorozja, cynkowanie kujawsko pomorskie

Wiedząc, jak ważny jest poprawny dobór metody przygotowania i zabezpieczenia powierzchni do oczekiwanego efektu finalnego, w ofercie firmy MK-KING z kujawsko-pomorskiego zawarliśmy liczne techniki, które pozwolą na zachwycające i spektakularne rezultaty: sodowanie, piaskowanie, szkiełkowanie i antykorozję oraz cynkowanie proszkowe

Innowacyjne sodowanie

Oferowane przez  lakiernię proszkowę MK-KING - działającą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - sodowanie jako metoda ekologiczna ma na celu błyskawiczne usunięcie powierzchni wierzchniej materiału przeznaczonego do lakierowania. Proces sodowania różni się od piaskowania rodzajem substancji, która wykorzystywana jest do oczyszczania powierzchni. Czyściwem używanym do wykonania takiego zabiegu jest soda oczyszczona, czyli bezpieczny związek chemiczny przyjazny dla środowiska. Jest to substancja nie posiadająca właściwości inwazyjnych, nie wywołuje tym samym efektu ścierania i uszkodzenia powierzchni. Za pomocą specjalistycznego urządzenia, zmieszana z powietrzem soda wyrzucana jest z niezwykle dużą prędkością, mogącą sięgnąć aż do kilkuset kilometrów na godzinę. Rozpędzone cząsteczki po zderzeniu z materiałem eksplodują, usuwając jednocześnie osadzony brud.

Metodę tą polecamy do zadań specjalnych, wymagających wyeliminowania wszystkich istniejących zabrudzeń. Sodowanie jest techniką zupełnie innowacyjną i nowoczesną - wykonany przez nas zabieg wiąże się ze świetną efektywnością i bezpieczeństwem, zachowując jednocześnie ekologiczność i wysoką jakość wykonania.

 

Piaskowanie tradycyjne

Piaskowanie pozwala to na dokładne wyczyszczenie i odświeżenie wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc, by poprawnie przygotować ją do kolejnych etapów renowacji oraz malowania proszkowego. Do wykonania zabiegu używa się silnego strumienia wody lub powietrza ze ścierniwem, czyli dodatkowym kruszywem. Jego wybór zależny jest od docelowego efektu, lecz najczęściej do tego celu wykorzystywany jest piasek, szlaka miedziowa oraz mączka dolomitowa.

Piaskowanie przeprowadzamy w warunkach o wysokim poziomie ostrożności - zadbaliśmy o to, by nasi pracownicy wykonywali zabieg w profesjonalnej odzieży ochronnej, zapewniającej im pełną ochronę i bezpieczeństwo. Ich doświadczenie i profesjonalizm pozwala na staranne wyczyszczenie nawet najtrudniej dostępnych powierzchni. Efekt wykonywanego piaskowania przez MK-KING z siedzibą w województwie kujawsko-pomorskim porównany może zostać do szlifowania - przygotowana powierzchnia odznacza się świetną szorstkością, niezbędną do lakierowania proszkowego. 

 

Szkiełkowanie - alternatywa dla polerowania

Szkiełkowanie jest procesem pozornie podobnym do piaskowania, tutaj jednak do oczyszczenia powierzchni używamy ścierwa szklanego (szklanego granulatu bądź mikrokulek) i jest świetnym rozwiązaniem, gdy nie planujemy już malowania. Technikę tą wykorzystujemy najczęściej podczas renowacji, jak i obróbki powierzchni. Szkiełkowanie świetnie sprawdza się także w celu odświeżenia aluminiowych felg czy też różnych elementów silnika - do tych zastosowań metodę tą wykorzystujemy najczęściej. Efektem finalnym tego procesu jest wygładzenie powierzchni, powiązane z usunięciem zabrudzeń i utrwaleniem rezultatu pod kątem funkcjonalnym, jak i wizualnym.

Antykorozja

Naszym klientom oferujemy także antykorozję. Z tym właśnie efektem mamy do czynienia najczęściej - korozja jest stopniowym procesem niszczącym powierzchnię metali i podobnych tworzyw. Zabezpieczenie przed takim zjawiskiem jest niezwykle ważne, by uniknąć zniszczenia materiału. W tym celu oferujemy naszym klientom usługi antykorozyjne. 

Po dokładnym określeniu aktualnego stanu materiału, pomagamy dobrać najlepszy sposób na zabezpieczenie przed korozją, by móc jak najdłużej chronić konstrukcję przed utratą swoich nieskazitelnych cech. Nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy działania antykorozyjne przeprowadzą w pełni kontrolowanym i profesjonalnym środowisku, wybierając najkorzystniejsze metody nanoszenia powłoki antykorozyjnej, OCYNK PROSZKOWY , dostosowując ją do zastanej powierzchni.

 

Dlaczego warto wykonać takie zabiegi?

Odpowiednie przygotowanie powierzchni i zabezpieczenie konstrukcji ma niezwykle duży wpływ na jej żywotność i zachowanie nowego wyglądu. Prawidłowe dopasowanie metody oczyszczania powierzchni, jak i dopasowania do niej najkorzystniejszego preparatu antykorozyjnego sprawi, że będzie mogła ona służyć przez wiele lat, zachowując funkcjonalność i estetyczne aspekty wizualne.

MK-KING z siedzibą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oferuje usługi dla wielu klientów, współpracujemy z firmami zlecającymi piaskowanie i szkiełkowanie z Torunia i Bydgoszczy i wielu innych rejonów Polski. Wszystkim klientom gwarantujemy nieskazitelne i profesjonalne efekty.